Taşımacılık Aşamaları

Evden eve nakliyat yaptıracak müşterilerin genellikle taşımacılık öncesi yapması gerekenler aklına gelir. Peki ama taşımacılık aşamaları nelerdir?

Müşteriler taşımacılık öncesi evden eve nakliyat firmalarını arayarak teklif toplayarak işe başlar. Tercih yapılırken en çok yapılan hataların başında anlaşmakta olduğu firmayı araştırmadan tercih etmektir. İnternet üzerinden bulmuş olduğunuz firmalara ait varolan şikayetlerini araştırmanız avantajınıza olacaktır.

Dikkat Dolandırılmayın!

Fiyat teklifi alırken daima almış olduğunuz tekliflerin mantıklı olmasına özen gösterin. Evden eve nakliyat yapılırken kamyon’un yakacağı mazot, harcanacak ambalajlama malzemesi ve işçilik bedeli ile çıkacak olan vergi belli olduğu için yapılacak olan hesap çok basittir.

Eşyalarınızı düşük fiyata taşıyacağını söyleyen kişi eşyanızı kamyona yükledikten sonra “bu eşyalar bu fiyata taşınmaz, eşyalarınız çok fazla olduğundan 1000 lira fark vereceksiniz.” diyecektir.

Evden eve nakliyat sektöründe ne yazık ki sonradan fiyat farkı çıkaran ve sektörde ismi çingene’ye çıkmış birçok nakliyeci bulunmaktadır.